FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
Site Admin

Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 46 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Nie 19:45, 22 Sty 2006 Powrót do góry

W meczu 23. kolejki szkockiej ekstraklasy Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe Motherwell 3:1 (1:1). Pierwszą bramkę dla lidera rozgrywek zdobył Maciej Żurawski.Dla reprezentanta Polski było to 6. trafienie w bieżącym sezonie. Żurawski w 17. minucie otrzymał znakomite podanie z głębi pola od Bułgara Stiliana Petrowa, pognał na bramkę rywali, wpadł w pole karne i strzelił po ziemi w "długi róg". Golkiper gospodarzy, Graeme Smith, musnął piłkę końcami palców, ale utracie bramki zapobiec już nie zdołał.

Przed przerwą ambitnie i ofensywnie grający gospodarze wyrównali. W 41. minucie kapitalnym strzałem z woleja oddanym zza linii pola karnego popisał się Jim Hamilton. Trafił w piłkę idealnie - futbolówka z ogromną siłą wpadła pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Artura Boruca. Polski bramkarz w tej sytuacji był bez szans na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron Celtic przyspieszył i dzięki golom Aidena McGeady i Johna Hartsona wywalczył komplet punktów. Żurawski opuścił plac gry w 74. minucie, kiedy to zmienił go Stephen Pearson.

Podopieczni Gordona Strachana umocnili się na fotelu lidera szkockiej ekstraklasy. Celtic ma 10 punktów przewagi nad Hearts of Midlothian, 16 nad Hibernianem Edynburg, gdzie gra Zbigniew Małkowski i aż 17 nad odwiecznym rywalem, Glasgow Rangers.

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)